Čas pracovat, čas přemýšlet

Když člověk podniká na internetu, nebo kdekoliv jinde a provozuje svůj „business“ formou one-man-show (stojí to celé na jednom člověku), může se občas do nerovnováhy mezi strategií a operativou. Co tím myslím?

Pracujete-li pod někým (jako zaměstnanec), je část zodpovědnosti přenesena na vašeho šéfa/na firmu, pro kterou děláte.

Jejich úkolem (většinou) bývá to, že se starají o to, aby firma prosperovala a „ti nahoře“ také určují, jakým směrem bude firma pokračovat a jakým způsobem se vlastně budou peníze vydělávat.

Jako samostatný živnostník/podnikatel tohle ovšem leží na vás. Vaším úkolem je vymyslet podnikání, které bude fungovat a vydělávat a potom se také postarat o to, aby tohle podnikání fungovalo. Musíte tedy odvést i všechnu práci.

Nerovnováha je nebezpečná

strategicke-operativni-mysleniJá se ovšem občas dostanu do stavu, kdy buď moc přemýšlím a „zaseknu“ se ve strategii, nebo naopak jenom pracuju a zapomínám kontrolovat, zda dělám na správných věcech a směřuji tam, kam bych chtěl.

Můžu uvést malý jednoduchý příklad rovnou z praxe, při tvorbě výdělečných webových stránek.

Nedávno jsem vytvářel malý web ke hře Pokemon Go, protože tahle hra u nás měla boom.

Kdybych se v této situaci snažil zaměřit jen na práci, budu mít hodně obsáhlý magazín, pravidelně vydávané články, spolupráce a výměny odkazů s tématickými weby.

Tento projekt by pravděpodobně rostl, ovšem otázkou je, zda to má potenciál a má cenu se tomu věnovat?

Tím, že bych zapomenul „strategicky“ přemýšlet o celém svém podnikání na internetu bych totiž mohl snadno zapomenout na to, že možná existují snazší metody, jak vydělat peníze na internetu.

Zapomněl bych třeba na to, že hra přestane být za relativně krátkou dobu zajímavá a zájem o ni, včetně hledanosti, tak klesne.

Podobně bych si také nechat utéct nějakou zajímavou příležitost, kdy bych změnil celý koncept webu a místo toho, abych se snažil vydělávat pouze na reklamách, bych to třeba předělal na internetový obchod, kde bych prodával nějaké věci zaměřené na Pokemon Go.

Důležité je tedy to, abychom při každém online podnikání vyvažovali čas na práci, kdy něco opravdu tvoříme a čas na přemýšlení, kdy se s nadhledem podíváme na celý svůj business, zhodnotíme ho a určíme, jaký směr je pro nás nejlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *