Investování do peer-to-peer půjček

P2P půjčky neboli půjčky mezi lidmi v Česku už docela jedou a to hlavně nyní díky službě Zonky půjčky, který dělá tomuto oboru největší reklamu. P2P půjčky fungují jinak než klasické půjčky mezi bankou/nebankovní společností a dlužníkem.

Tady si půjčují lidé mezi sebou, to znamená, že i vy můžete klidně někomu půjčit. Stejně jako klasický věřitel pak získáváte úrok za půjčení a právě díky tomu můžete vydělávat.

Ti bystřejší už pochopili, že tohle nebude metoda výdělku bez investice. Potřebujete mít nějaké svoje peníze, které do P2P systému vložíte a začnete tak půjčovat.

Pokud peníze máte, tak můžete pokračovat. Nyní je potřeba vybrat si P2P systém. V Česku existují minimálně 3 a to už zmiňovaný web Zonky.cz, potom Benefi.cz a Bankerat.cz.

Bohužel nemám ani s jedním ze systémů zkušenosti, znám služby pouze z doslechu. Investování na webu Zonky.cz ovšem zkoušel jiný bloger na webu 404m.com a ten tak vypadá jako ověřený P2P systém na půjčování peněz. Služba je navíc i moderní a přehledná, takže i já bych asi volil tenhle web.

Na webu Zonky.cz je potřeba registrovat se jako investor, poté můžete začít vydělávat a půjčovat. Ovšem i bez registrace se můžete podívat na jejich „Tržiště“, kde lidé poptávají půjčky.

Tržiště najdete zde – https://app.zonky.cz/#/marketplace/

Jak můžete vidět, lidé zde popisují důvod půjčky, vidíte zde kolik chtějí půjčit, na jak dlouho a zda už jim na půjčku někdo „přispěl“, tedy investoval. Co je také velmi důležité je to, že vidíte bonitu klienta, tedy to jak je solventní.

Čím „kvalitnější“ je klient, tím je výnos z investice nižší, ovšem snižuje se také riziko toho, že budou problémy se splácením. Je tedy na vás, zda zvolíte riziko a vyšší zisk, nebo mírný zisk a bezpečnost vaší investice.

Co bych měl určitě zmínit je to, že půjčka pro žadatele není celá složena jen z vaší investice, ale může být složena z vkladů ostatních investorů tohoto serveru. Díky tomu tak můžete diverzifikovat investice a rozložit peníze mezi více lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *