Jak vyhledávám expirované domény

expirace-domenUž pár měsíců mi funguje několik webů na doménách, které se mi podařilo odchytit, protože expirovali a předchozí majitelé doménu neprodloužili.

Díky tomu, že jsem si vybral domény, které měli nějaké ranky a zpětné odkazy z minulosti, jsem objevil další zdroj příjmů.

Expirace domény – dá se na tom vydělat?

Vybrané expirované domény se totiž díky historii lépe umisťují ve výsledcích hledání a váš obsah tak má šanci získat návštěvnost aniž byste potřebovali získavat tolik zpětných odkazů.

Mě osobně tak funguje jeden finanční web už roky (zisky desítky tisíc korun) a před pár měsíci se mi podařilo spustit další web, který vydělal už zhruba 25 000 Kč.

Jak vybrat expirující volné domény?

Nedávno jsem se proto rozhodl najít si další expirované domény s dobrým hodnocením a zkusit na nich postavit další weby.

expirovane-domeny-seznam

Tady je postup, kterým vyhledávám expirované domény a filtruji je (neumím programovat, takže to dělám ručně):

Na webu https://www.monitoruju.net/expirovane-domeny-archiv/ si vyhledám den, minimálně 30 dnů zpět ode dneška (abychom mohli domény registrovat hned a vyhnuli se čekaní na expirační ochranou lhůtu, kdy je doména „rezervovaná“ pro majitele, kterému expiruje).

Díky rychlým odkazům na hodnocení domény můžeme z webu monituruju jedním klikem zjistit Srank domény. Pokud domény má Srank alespoň 1, je šance, že bude mít zpětné odkazy a také Mozrank a backlinky.

 • Ze seznamu si vybírám domény, které nepůsobí jako registrované spekulanty, ale snažím se vybírat ty, které vypadají jako weby firem, salonů či jiné online vizitky offline společností. Ty totiž zapomínají/nebo nechtějí prodlužovat častěji než spekulanti a hlavně je zde šance, že budou mít zpětné odkazy.
 • U vybraných domén se nejprvě dívám na Srank. Pokud má doména alespoň 1, kontroluji zda je volná (přímo na Monituruju.cz nebo na Volnedomeny.cz) a poté zkontroluji Mozrank.

Následně kontroluji, jak je na tom (orientačně) se zpětnými odkazy přes nástroj http://www.backlinkwatch.com/.

Pokud chcete vědět ještě víc, můžete si na webu https://archive.org/web/ zjistit, zde jsou uložené nějaké archivy weby z minulosti, které by se dali na web případně znovu nahrát (a taky zjistíte, zda nejde třeba o spam web).

Expirované domény seznam (pár tipů na volné kousky s odkazy):

 • oknocentrum.cz
 • pecubageta.cz
 • pensionpolka.cz
 • sweeper.cz
 • swsterba.cz
 • regemodelacnistudio.cz
 • betonov.cz
 • auto-mnovotny.cz
 • motel-oasa.cz
 • nehty-kosmetika.cz

Hromadná kontrola expirovaných domén

Na blogu Wladass.cz vyšel nedávno seznam všech expirovaných domén za poslední 4 roky (od 2012 do 2016). Díky těmhle seznamům je vyhledávání volné domény ještě snazší. Můžete totiž hromadně kontrolovat ranky domén například přes web xrank.cz. Ručně z toho potom lze vybrat domény s ranky a přes odkaz v seznamu zkontrolovat, zde je doména volná k odchycení.

Co dál?

3 tipy jak využít expirované domény

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *