3 tipy jak využít expirované domény

V předchozím článku jsem se věnoval tomu, jak najít expirované domény, na které vedou zpětné odkazy. Co s takovou doménou ale dělat a jak dále postupovat?

Obnovení obsahu a využití odkazových příležitostí

expirovane-domeny-monetizaceVelmi častá metoda linkbuilderů bývalo využití domén jen pro umístění vlastních odkazů.

Našli jste si doménu, přes archivy vytahali starý obsah, z toho vybudovali web znovu a následně jste do obsahu vložili odkazy na svoje, případně klientské weby.

Vám tedy stačí zadat adresu do nástroje https://archive.org/web/ a pokud zde web archivy má, stačí podle nich vytvořit web a použít starý obsah.

Často vám k tomu vystačí i hosting zdarma, který je například dostupný u Subregu (FTP do 10 Mb a žádné databáze). Já obvykle využívám Wedos, protože jsou levní 🙂

Pokud nemáte vlastní weby, můžete odkazy jen nabízet a pokusit se vydělat na tom.

Vlastní web na expirované doméně

Metoda, kterou mám radši, je postavení úplně nového webu, vytvoření vlastního obsahu a následná monetizace návštěvnosti přes affiliate či partnerské systémy jako Je Sklik nebo Google Adsense.

private-blog-networkK tomuto využívám domény, které mají hodně odkazů, z různých webů a z hodnotných stránek. V úvahu beru také Mozrank, který by měl být alespoň kolem hodnoty 4.

Následně si vyberu téma, kde se platí za proklik hodně a na toto téma vystavím web.

Nejčastěji dělám weby na téma půjčky či finance obecněji. Příkladem z minulosti je například web bonante.cz, který mi takhle funguje už roky.

Tímhle způsobem si můžete vystavět celou síť takových webů, které můžete navzájem prolinkovat a pak tím posilovat svoje „money sites“ (weby, které mají vydělávat největší balík).

Přesměrování na landing page

V určitých případech je šance, že narazíte na doménu, která má stálý přísun přímé návštěvnosti, takže nemusíte tvořit žádný obsah, ale můžete návštěvníky přesměrovat na nějakou svojí vlastní stránku, kde se jim pokusíte něco prodat/získat na ně kontakt/jinak je oslovit.

Může jít například o případ nebankovní společnosti, která skončila, kterou následně přesměrujete na vaši půjčkou langing page (třeba od Volsoru).

Další čtení o vydělávání na expirovaných doménách:

http://blog.janzahradnik.com/8-zpusobu-jak-vydelavat-na-internetu

http://eliskaplitzova.cz/expirovane-domeny/

Jak využít expirovaných domén

 

One thought on “3 tipy jak využít expirované domény

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *