3 tipy jak využít expirované domény

V předchozím článku jsem se věnoval tomu, jak najít expirované domény, na které vedou zpětné odkazy. Co s takovou doménou ale dělat a jak dále postupovat?

Obnovení obsahu a využití odkazových příležitostí

expirovane-domeny-monetizaceVelmi častá metoda linkbuilderů bývalo využití domén jen pro umístění vlastních odkazů.

Našli jste si doménu, přes archivy vytahali starý obsah, z toho vybudovali web znovu a následně jste do obsahu vložili odkazy na svoje, případně klientské weby.

Vám tedy stačí zadat adresu do nástroje https://archive.org/web/ a pokud zde web archivy má, stačí podle nich vytvořit web a použít starý obsah.

Často vám k tomu vystačí i hosting zdarma, který je například dostupný u Subregu (FTP do 10 Mb a žádné databáze). Já obvykle využívám Wedos, protože jsou levní 🙂

Pokud nemáte vlastní weby, můžete odkazy jen nabízet a pokusit se vydělat na tom.

Vlastní web na expirované doméně

Metoda, kterou mám radši, je postavení úplně nového webu, vytvoření vlastního obsahu a následná monetizace návštěvnosti přes affiliate či partnerské systémy jako Je Sklik nebo Google Adsense.

private-blog-networkK tomuto využívám domény, které mají hodně odkazů, z různých webů a z hodnotných stránek. V úvahu beru také Mozrank, který by měl být alespoň kolem hodnoty 4.

Následně si vyberu téma, kde se platí za proklik hodně a na toto téma vystavím web.

Nejčastěji dělám weby na téma půjčky či finance obecněji. Příkladem z minulosti je například web bonante.cz, který mi takhle funguje už roky.

Tímhle způsobem si můžete vystavět celou síť takových webů, které můžete navzájem prolinkovat a pak tím posilovat svoje „money sites“ (weby, které mají vydělávat největší balík).

Přesměrování na landing page

V určitých případech je šance, že narazíte na doménu, která má stálý přísun přímé návštěvnosti, takže nemusíte tvořit žádný obsah, ale můžete návštěvníky přesměrovat na nějakou svojí vlastní stránku, kde se jim pokusíte něco prodat/získat na ně kontakt/jinak je oslovit.

Může jít například o případ nebankovní společnosti, která skončila, kterou následně přesměrujete na vaši půjčkou langing page (třeba od Volsoru).

Další čtení o vydělávání na expirovaných doménách:

http://blog.janzahradnik.com/8-zpusobu-jak-vydelavat-na-internetu

http://eliskaplitzova.cz/expirovane-domeny/

Jak využít expirovaných domén

 

Investování do peer-to-peer půjček

P2P půjčky neboli půjčky mezi lidmi v Česku už docela jedou a to hlavně nyní díky službě Zonky půjčky, který dělá tomuto oboru největší reklamu. P2P půjčky fungují jinak než klasické půjčky mezi bankou/nebankovní společností a dlužníkem.

Tady si půjčují lidé mezi sebou, to znamená, že i vy můžete klidně někomu půjčit. Stejně jako klasický věřitel pak získáváte úrok za půjčení a právě díky tomu můžete vydělávat.

Ti bystřejší už pochopili, že tohle nebude metoda výdělku bez investice. Potřebujete mít nějaké svoje peníze, které do P2P systému vložíte a začnete tak půjčovat.

Pokud peníze máte, tak můžete pokračovat. Nyní je potřeba vybrat si P2P systém. V Česku existují minimálně 3 a to už zmiňovaný web Zonky.cz, potom Benefi.cz a Bankerat.cz.

Bohužel nemám ani s jedním ze systémů zkušenosti, znám služby pouze z doslechu. Investování na webu Zonky.cz ovšem zkoušel jiný bloger na webu 404m.com a ten tak vypadá jako ověřený P2P systém na půjčování peněz. Služba je navíc i moderní a přehledná, takže i já bych asi volil tenhle web.

Na webu Zonky.cz je potřeba registrovat se jako investor, poté můžete začít vydělávat a půjčovat. Ovšem i bez registrace se můžete podívat na jejich „Tržiště“, kde lidé poptávají půjčky.

Tržiště najdete zde – https://app.zonky.cz/#/marketplace/

Jak můžete vidět, lidé zde popisují důvod půjčky, vidíte zde kolik chtějí půjčit, na jak dlouho a zda už jim na půjčku někdo „přispěl“, tedy investoval. Co je také velmi důležité je to, že vidíte bonitu klienta, tedy to jak je solventní.

Čím „kvalitnější“ je klient, tím je výnos z investice nižší, ovšem snižuje se také riziko toho, že budou problémy se splácením. Je tedy na vás, zda zvolíte riziko a vyšší zisk, nebo mírný zisk a bezpečnost vaší investice.

Co bych měl určitě zmínit je to, že půjčka pro žadatele není celá složena jen z vaší investice, ale může být složena z vkladů ostatních investorů tohoto serveru. Díky tomu tak můžete diverzifikovat investice a rozložit peníze mezi více lidí.

Tvorba webu za účelem zisku

Jednou z nejčastějších metod, kterou používám, je vytvoření webu, získání návštěvnosti a následný příjem z reklam. Nezní to sice možná nijak podnikatelsky, ale vydělává si takhle spousta lidí a navíc díky ziskům z reklam nemusí pracovat každý den.

Vytvoření webu není rozhodně nenáročná cesta. Pokud nechcete nebo nemůžete zbytečně utrácet, budete se mi vše muset udělat sami. Naštěstí je dneska podnikání na internetu jednodušší díky mnoha návodům, nástrojům zdarma a blogům, které vás správně nasměrují.

Nemusíte se tedy učit programovat, ale stačí, když se naučíte s redakčním systémem WordPress. Ti, kteří už weby někdy dělali o tom určitě slyšeli a nemusím tento CMS systém představovat. Pokud s WordPressem neumíte, projděte si návody, jsou i v češtině a naučte se základy.

O čem psát?

Díky tomu budete mít vyřešený web, grafiku i funkčnost. Teď bude potřeba obsah. Většina z vás ale pravděpodobně neví, o čem web udělat.

Já vidím možnosti dvě – buď psát o tom, co vás baví a o čem psát dokáže anebo si vybrat téma, kde je potenciál vysokých zisků.

  • První možnost je snazší, ovšem většina lidí nemá zájmy natolik zajímavé, aby se na tom dalo dobře vydělat (blogování ale nemusí být špatné).
  • Druhou možností je zjistit si, jaká témata jsou v Česku nebo obecně na internetu dobře placená a zkusit ta. Já zkouším obě metody, ale víc se mi vyplácí varianta nudného tématu a drahých reklam.

Témata, která jsou dobře placená se dají najít, ale obecně platí, že hodně peněz se platí za inzeráty v těchto oborech:

  • půjčky a pojištění (vlastně skoro celý finanční sektor)
  • stěhování
  • účetnictví
  • kurzy a školení
  • auto moto

Tohle jsou taková témata, která zkouší každý. Zadají do našeptávače „půjčky„, vyberou pár klíčových slov a snaží se prorazit v moři konkurence.

Pokud ale v návrhu klíčových slov (nástroj od Sklik.cz) strávíte nějaký čas, najdete i užší obory, kde už konkurence tolik není a ceny za proklik jsou stále vysoké.

Kdysi jsem si dělal seznam témat/klíčových slov, kde jsou prokliky docela slušně placené.

Tady ho máte:

sauny
stěhování
hypotéky
dotace
akcie, burza
klimatizace
výpočet efektivity
kanceláře brno
certifikace
antiradary
kurz poradce
matrace
školení bozp
daňový ráj
vedení účetnictví a daňové evidence
outsourcing mezd
zpracování mezd
externí zpracování mezd
vyplaceni exekuce
kalkulačka exekuce na plat 2013
odstupné a exekuce
exekuce 2013

půjčovny dodávek
offshore společnosti
tip servis
servis notebooků
autosklo servis
iphone servis

Další seznam klíčových slov najdete na 404m.com >>

Já už ale pár let dělám weby o půjčkách a tak mám svoji základnu, která má určitou sílu, když z těchto webů začnu odkazovat.

Moje téma – půjčky

Proto jsem se rozhodl, že i můj další web určený k výdělku pomocí reklam Adsense bude na téma půjček. Už nějakou dobu držím doménu HodnoceniPujcek.cz a ta se tak stala jasným favoritem.

Web běží na WordPressu, je tam nějaká docela základní šablona, úplně jednoduchá (ale rychlá). Mám tam pár pluginů na zlepšení funkčnosti, možnost hodnocení anebo hezčí náhledy v bočním panelu.

Rozhodl jsem se, že na webu budu recenzovat nebankovní půjčky a protože jich je v Česku dost, může tak získat docela hezkou návštěvnost, která je navíc dobře placená, pokud návštěvníci kliknou na reklamy Adsense.

Nyní jsem ve stádiu, kdy tvořím recenze, optimalizuji články pro vyhledávače a sbírám odkazy. Jedním ze zpětných odkazů bude určitě i ten, který vede z tohoto článku. Není to sice tematický web, ovšem i takový odkaz se podle mě počítá.

Při tvorbě tohoto webu využívám několik věcí. Jednak to, že je snazší se dostat na výrazy jako „provident recenze“ nebo „provident zkušenosti“ než na přímý název půjčky.

Dostanete ale lidi, kteří se zajímají o půjčky a je tak šance, že vám kliknou právě na reklamu s půjčkou.

Moje další výhoda je v tom, že mám několik podobných webů, které se na podobná slovní spojení ve vyhledávačích objevují, takže je můžu okamžitě použít jako zdroj pro odkazy. Tohle propojení se mi v minulosti docela osvědčilo.

Jakmile si web vybuduje autoritu u vyhledávačů, měl bych se dostat na většinu článků na vyšší pozice a poté můžu s webem pracovat dál.

Můžu například začít sbírat e-mailové adresy a doporučovat lidem půjčky (za provizi, formou affiliate) anebo můžu udělat online poradnu s chatem, kde budu lidem vybírat půjčky a opět je formou affiliate odkazu propagovat.

I bez affiliate zapojení by měli reklamy na webu vydělávat docela slušně, určitě pár tisíc korun měsíčně. Je potřeba ovšem na web dostat množství obsahu, aby se web začal vyhledávačům líbit.