Tvorba webu za účelem zisku

Jednou z nejčastějších metod, kterou používám, je vytvoření webu, získání návštěvnosti a následný příjem z reklam. Nezní to sice možná nijak podnikatelsky, ale vydělává si takhle spousta lidí a navíc díky ziskům z reklam nemusí pracovat každý den.

Vytvoření webu není rozhodně nenáročná cesta. Pokud nechcete nebo nemůžete zbytečně utrácet, budete se mi vše muset udělat sami. Naštěstí je dneska podnikání na internetu jednodušší díky mnoha návodům, nástrojům zdarma a blogům, které vás správně nasměrují.

Nemusíte se tedy učit programovat, ale stačí, když se naučíte s redakčním systémem WordPress. Ti, kteří už weby někdy dělali o tom určitě slyšeli a nemusím tento CMS systém představovat. Pokud s WordPressem neumíte, projděte si návody, jsou i v češtině a naučte se základy.

O čem psát?

Díky tomu budete mít vyřešený web, grafiku i funkčnost. Teď bude potřeba obsah. Většina z vás ale pravděpodobně neví, o čem web udělat.

Já vidím možnosti dvě – buď psát o tom, co vás baví a o čem psát dokáže anebo si vybrat téma, kde je potenciál vysokých zisků.

  • První možnost je snazší, ovšem většina lidí nemá zájmy natolik zajímavé, aby se na tom dalo dobře vydělat (blogování ale nemusí být špatné).
  • Druhou možností je zjistit si, jaká témata jsou v Česku nebo obecně na internetu dobře placená a zkusit ta. Já zkouším obě metody, ale víc se mi vyplácí varianta nudného tématu a drahých reklam.

Témata, která jsou dobře placená se dají najít, ale obecně platí, že hodně peněz se platí za inzeráty v těchto oborech:

  • půjčky a pojištění (vlastně skoro celý finanční sektor)
  • stěhování
  • účetnictví
  • kurzy a školení
  • auto moto

Tohle jsou taková témata, která zkouší každý. Zadají do našeptávače „půjčky„, vyberou pár klíčových slov a snaží se prorazit v moři konkurence.

Pokud ale v návrhu klíčových slov (nástroj od Sklik.cz) strávíte nějaký čas, najdete i užší obory, kde už konkurence tolik není a ceny za proklik jsou stále vysoké.

Kdysi jsem si dělal seznam témat/klíčových slov, kde jsou prokliky docela slušně placené.

Tady ho máte:

sauny
stěhování
hypotéky
dotace
akcie, burza
klimatizace
výpočet efektivity
kanceláře brno
certifikace
antiradary
kurz poradce
matrace
školení bozp
daňový ráj
vedení účetnictví a daňové evidence
outsourcing mezd
zpracování mezd
externí zpracování mezd
vyplaceni exekuce
kalkulačka exekuce na plat 2013
odstupné a exekuce
exekuce 2013

půjčovny dodávek
offshore společnosti
tip servis
servis notebooků
autosklo servis
iphone servis

Další seznam klíčových slov najdete na 404m.com >>

Já už ale pár let dělám weby o půjčkách a tak mám svoji základnu, která má určitou sílu, když z těchto webů začnu odkazovat.

Moje téma – půjčky

Proto jsem se rozhodl, že i můj další web určený k výdělku pomocí reklam Adsense bude na téma půjček. Už nějakou dobu držím doménu HodnoceniPujcek.cz a ta se tak stala jasným favoritem.

Web běží na WordPressu, je tam nějaká docela základní šablona, úplně jednoduchá (ale rychlá). Mám tam pár pluginů na zlepšení funkčnosti, možnost hodnocení anebo hezčí náhledy v bočním panelu.

Rozhodl jsem se, že na webu budu recenzovat nebankovní půjčky a protože jich je v Česku dost, může tak získat docela hezkou návštěvnost, která je navíc dobře placená, pokud návštěvníci kliknou na reklamy Adsense.

Nyní jsem ve stádiu, kdy tvořím recenze, optimalizuji články pro vyhledávače a sbírám odkazy. Jedním ze zpětných odkazů bude určitě i ten, který vede z tohoto článku. Není to sice tematický web, ovšem i takový odkaz se podle mě počítá.

Při tvorbě tohoto webu využívám několik věcí. Jednak to, že je snazší se dostat na výrazy jako „provident recenze“ nebo „provident zkušenosti“ než na přímý název půjčky.

Dostanete ale lidi, kteří se zajímají o půjčky a je tak šance, že vám kliknou právě na reklamu s půjčkou.

Moje další výhoda je v tom, že mám několik podobných webů, které se na podobná slovní spojení ve vyhledávačích objevují, takže je můžu okamžitě použít jako zdroj pro odkazy. Tohle propojení se mi v minulosti docela osvědčilo.

Jakmile si web vybuduje autoritu u vyhledávačů, měl bych se dostat na většinu článků na vyšší pozice a poté můžu s webem pracovat dál.

Můžu například začít sbírat e-mailové adresy a doporučovat lidem půjčky (za provizi, formou affiliate) anebo můžu udělat online poradnu s chatem, kde budu lidem vybírat půjčky a opět je formou affiliate odkazu propagovat.

I bez affiliate zapojení by měli reklamy na webu vydělávat docela slušně, určitě pár tisíc korun měsíčně. Je potřeba ovšem na web dostat množství obsahu, aby se web začal vyhledávačům líbit.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *